Nasıl Yeni Hesap Açabilirim?

Nasıl yeni hesap açabilirim?

Chess.com'a hoş geldiniz! Oyun oynamaya başlamadan önce bir hesap açmanız gerekiyor. 

Android için buraya, iOS için buraya tıklayın.

Chess.com ana sayfasında sayfanın sol tarafındaki butonlardan birine tıklayın:

Ya da buraya tıklayın! https://www.chess.com/register

Sonra şu kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz:

Kullanıcı adınızı seçin! Satranç oynarken diğer kullanıcılar bu ismi görecekler. Gerçek isminizi ya da istediğiniz herhangi bir ismi seçebilirsiniz, tabii topluluk kurallarımıza uyduğu sürece. Eğer seçmek istediğiniz kullanıcı adını bir başkası seçmişse, farklı bir kullanıcı adı seçmeniz istenecek.  

Sonra e-posta adresinizi yazın. Bu, erişiminiz olan bir e-posta adresi olmalı, zira aksi takdirde hesabınızı aktive etmek için gereken aktivasyon e-postasını alamazsınız! Dolayısıyla kullandığınız bir e-posta adresi seçin! E posta adresinizi sizden başka kimse göremez.

Güçlü bir şifre seçin! Şifreler en az altı karakter olmalı ve iyi şifreler harflerin ve rakamların bir kombinasyonudur. Tamamen güvende olmak adına bazı harfleri büyük olarak kullanabilir, bazı özel karakterler de kullanabilirsiniz! Şifreniz çok zayıfsa (örneğin: 123456) seçmenize izin verilmeyecektir.

Beceri seviyenizi seçin! Satrançta ne kadar deneyimlisiniz? Bu, kaç puanla başlayacağınızı belirleyecek. Seçenekleriniz şunlar:

  • Satrançta Yeni: 400
  • Yeni Başlayan: 800
  • Orta: 1200
  • Gelişmiş: 1600

Her şey hazır olduğunda "ÜCRETSİZ hesabınızı oluşturun" bağlantısına tıklayın ve artık satranç oynamaya hazırsınız! İşte bu kadar!

E-posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayın! Hesabınızı açmış olmanıza karşın aktivasyon postası geldi mi diye e-posta adresinizi kontrol edin!

Hesabınızı aktif hale getirene kadar konuşamayacak ya da forumlarda Yeni Konu açamayacaksınız!

Aktivasyon e-postasını bulamıyorsanız, spam dosyasına bakın. Yine de bulamıyorsanız, destek ekibiyle iletişime geçin ve hesabınızı aktif hale getirelim!

Hesabınızı aktive ettikten sonra forumlara yazabilmek ve sohbet edebilmek için herhangi türde 10 oyun oynamanız gerekecek.


Facebook, Google ya da Apple ID ile kayıt olmak

Alternatif olarak sosyal medya hesabınızla da kayıt olabilirsiniz!
Facebook, Google ya da Apple ile kayıt olmak isterseniz sosyal medya hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.
Sosyal medya hesabınıza giriş yaptıktan sonra Chess.com hesabınızın kullanıcı adı ve e-posta alanları, sosyal medya hesabınızdaki bilgiyle doldurulacak. En sondaki "oynamaya başla" butonuna basmadan önce dilerseniz bunları değiştirebilirsiniz!
Hesap chess.com hesabınızla bağlantılı olacak ve hesabınız için bir şifre oluşturmanız gerekmeyecek! Seçtiğiniz sosyal medya hesabına giriş yaparak chess.com'a bağlanabileceksiniz!

Yukarıdaki bilgiler meçhul, eksik ya da eskiyse, ya da sorunuz varsa, lütfen bize haber verin!