Arkaplan, tahta ve taşları nasıl değiştirebilirim?

Tahtanızın rengini, kullandığınız taşların türünü, arkaplanı ve hatta taşların çıkardığı sesleri değiştirmek için sayfanızın sol altındaki "ayarlar" butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan sayfada "Tahta ve Taşlar" veya "Temalar" bölümlerini seçin.

Bu menüde ne tür taşlar görmek istediğinizi seçebilir ve tahtanızın rengini değiştirebilirsiniz. 

Ayrıca koordinatların nerede olmasını istediğinize karar verebilir (veya kapatabilir), notasyonu, animasyonu ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Taş stili ve tahta rengini ayarlarken hemen sağ tarafta tahtanızın ve taşlarınızın nasıl görüneceğinin önizlemesini görebilirsiniz.
Ayarlarınıza karar verdikten sonra KAYDETMEYİ UNUTMAYIN!

Temalar

Chess.com önceden hazırlanmış temalardan geniş bir yelpaze sunuyor. Siz satranç oynarken ve başkaları sizin profilinize bakarken arkaplanınızı görebilecekler. Aynı zamanda tahta, taş kombinasyonları ve hamle sesleri konusunda da pek çok seçeneğimiz var.
Temaları gezip beğendiğiniz birini seçebilir, ya da " Özel" temasını seçerek var olan arkaplanlardan ve tahta ve taşlar seçeneklerinden birini kullanabilir ve kendi temanızı yaratabilirsiniz.
Kendi özel temanız için hangisini beğendiğinizi görmek adına bütün seçenekleri deneyin!

Daha sonra özel temanızı değiştirmeden tahtanızı ya da taşlarınızı değiştirmek isterseniz, "tahta ve taşlar" bölümüne gidip tahta ve taşları orada değiştirebilirsiniz. Böylece arkaplanınız ve hamle sesleri aynı kalır ama tahtanın ve/ya taşların nasıl göründüğünü değiştirebilirsiniz. Daha sonra isterseniz temalara geri dönüp özel temanızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz!

Bu makaledeki bilgiler eski, yanlış ya da muğlaksa lütfen bize söyleyin!