Topluluk İlkelerini ihlal eden hesaplara ne olur?

Rahatsız edici, spam yapan ya da troll olan, herhangi bir şekilde şu listedeki kuralları çiğneyen üyelere karşı çeşitli yaptırımlar uygulanır ve siteden kalıcı olarak da menedilebilirler. 

Kullanıcının davranışlarının kabul edilemezliğine bağlı olarak, ilk kez ihlalde bulunanlara genellikle kuralları hatırlatıcı bir uyarı gönderilir ve davranışlarının kabul edilemez olduğu aktarılır. Çoğu üye uyarıldıktan sonra bu davranıştan vazgeçmektedir.

Sürekli olarak ihlalde bulunanlar ya da kabul edilemez bir davranışta bulunanlar susturulur (konuşamazlar, mesajlaşamazlar, forumlara yazı yazamazlar) ve bu durum birkaç günden sonsuza dek sürebilir. Hesapları da kapatılabilir.

Uygunsuz davranışa tanık olur ya da deneyimlerseniz lütfen kullanıcıyı rapor edin! Eğer üye sizi kişisel olarak rahatsız ediyorsa sizinle etkileşime geçememesini sağlamak için onu engelleyebilirsiniz

Sizin rapor ettiğiniz bir hesabı cezalandırdığımızda şuna benzeyen bir e-posta alacaksınız:

Oynadığınız bir kullanıcı ihlalden kapatıldığında, arşivinizide kullanıcının isminin yanında bir ikon göreceksiniz:

Chess.com'da herkesin, çocukların bile oynayabileceği dostane bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Uygunsuz davranışla karşılaştığınızda bunu lütfen rapor edin. Topluluğumuzu herkesin kendini rahat hissedeceği bir yer yapma konusundaki yardımlarınız için çok teşekkür ederiz!