Neden sohbet edemiyor/forumlara yazamıyorum?

Eğer Chess.com'a yeni katıldıysanız ve bazı özelliklere erişemiyorsanız, bunun birkaç sebebi olabilir!

Yeni Hesaplar

Hesabınızı aktive edin

Aktive edilmemiş hesaplar sohbet edemez, forumlara yazamazlar! Hesabınızı aktive etmek için hesabınızı yarattığınızda size gönderilen aktivasyon e-postasındaki bağlantıya tıklamalısınız! Kayıt olurken kullandığınız e-postaya gönderilecek.

Eğer bu e-postayı almadıysanız, lütfen spam dosyasına bakınız.

Birkaç oyun oynayın

10 oyun oynayana kadar sohbet edemeyeceksiniz. Böylelikle reklam bağlantıları paylaşmak ya da başkalarını rahatsız etmek için hesap yaratanları engellemeye çalışıyoruz. Sitemize satranç oynamak için girdiğinizden emin olmak istiyoruz! Herhangi türden 10 oyun oynadıktan sonra sohbet edebileceksiniz.

Eski Hesaplar

Hesabınız susturuldu mu?

Eskiden forumlara yazı yazabilirken artık yazamıyorsanız, hesabınız sınırlandırılmış olabilir. Buna birkaç şey sebep olmuş olabilir.

Spam-türü mesajlar: Normal mesajlar bazen sitemizin spam filtresini tetikleyip hesabınızın susturulmasına yol açabilir. Bunun en yaygın sebebi aynı mesajı birden fazla üyeye göndermek ya da aynı mesajı başka üyelerin profillerine yazmaktır.

Saldırgan ya da kaba dil: Satranç epey gergin bir oyun olabilir ve bazen rakibinize verip veriştirme isteğine karşı koyamayabilirsiniz. Ama bu türden davranışlara chess.com'da müsamaha göstermiyoruz ve çok sık tekrarlandığı takdirde hesabınızın sohbet etme özelliği kısıtlanabilir!

Sohbetiniz herhangi bir sebepten kapatıldıysa bu genellikle 1 gün ya da 1 hafta sürecektir. Tekrarlandığı takdirde ise daha uzun ya da kalıcı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz.