Nasıl hata bildirebilirim/öneride bulunabilirim?

Nasıl hata bildirebilirim/öneride bulunabilirim? 

Sitede bir hata görürseniz, bir özelliğin çalışmadığını fark ederseniz, hatta yazım hatası bile görürseniz lütfen bunu bize bildirin!

Hata bildirimleri ve öneriler için lütfen destek ekibine eposta göndermeyin! Hata bildirmenin ve öneride bulunmanın en hızlı yolu Bir Hata Bildir ve Öneride Bulunun araçlarıdır! Bu araçlar sayesinde bildirimlerinizi en kısa sürede doğru ekip görecektir! 

Hata bildirmek ya da öneride bulunmak için Chess.com'un herhangi bir sayfasında farenizi sol alttaki "yardım" butonunun üzerine getirin:

"Bir Hata Bildir" ya da "Öneride Bulunun" butonlarına tıkladığınızda ekranda yeni seçenekler göreceksiniz: 

Fareniz ile tıklayıp sürükleyerek hata ya da önerinin olduğu yeri işaretleyin. İşaretli bölgenin yanındaki metin alanına sorunu betimleyin. Yanlış alanı işaretlerseniz ya da yeniden işaretlemek isterseniz çöp kutusu ikoununa tıklayın:

Ayrıca ekranda çizim yapmak ya da ok çizmek için kaleme tıklayabilirsiniz. 

‘Blackout’ düğmesini mahremiyet istediğiniz takdirde görünmesini istemediğiniz bölümleri göstermemek için kullanabilirsiniz.

Kırmızı çember ikonu metin kutusunun rengini değiştirmesini sağlar. Bu düğme yalnızca metin butonu seçiliyken çalışır.

Ekrandaki işlerinizi tamamladıktan sonra metin kutusuna hatayı tarif edin ya da öneride bulunup sonra gönder butonuna tıklayın:

Gönder butonuna tıkladıktan sonra yazdığınız her şey direkt olarak değerlendirilmesi için Chess.com yazılımcılrına gönderilecektir!