Arkadaşımla nasıl oynayabilirim?

Arkadaşımla nasıl oynayabilirim?

Arkadaşlarınızdan birine oyun isteği göndermek istiyorsanız bunu yapmak çok basit. Arkadaşlık isteği göndermek için bakınız!

Arkadaşınıza oyun isteği göndermenin yollarından biri soldaki menüde "Oyna" sözcüğünün üzerine gelip yanında çıkan menüde "Yeni Oyun" butonuna tıklamak.

Sonra sağ taraftaki menüde "Bir Arkadaşa Karşı Oyna" butonuna tıklayın. 


Bu şekilde arkadaşınızın kullanıcı adını aratabilir ya da bir sohbet uygulaması veya eposta üzerinden oyun bağlantısı gönderebilir ya da çevrimiçi olan arkadaşlarınızın listesinden birini seçebilirsiniz.  

Oynamak istediğiniz arkadaşınızı seçtikten sonra karşınıza bir menü çıkacak. Orada oyunun süresini ve türünü seçebilirsiniz. Arkadaşınızla puanınız arasındaki fark çok fazlaysa Dengeli Oyun oynamayı deneyebilirsiniz. Nasılı için bakınız.

Oyun isteğini kabul edebilmesi için arkadaşınızın da çevrimiçi olması gerektiğini unutmayın! Aksi takdirde oyun bağlantısı birkaç dakika sonra iptal olur.

Eğer Günlük Satranç Oyunu isteği gönderiyorsanız, rakibinizin çevrimiçi, çevrimdışı ya da o esnada oyun oynuyor olması fark etmez. Teklifiniz onların kabul etmesi için bekleyecektir.

Bir arkadaşınıza meydan okumanın bir diğer yolu da profillerine gidip Meydan Oku butonuna tıklamak: 

Ya da herhangi bir yerde kullanıcı adının üzerine tıklamak: 

Son bir metot ise bir kısaltma kullanmak: chess.com/play/KULLANICIADI

Bağlantıda "kullanıcı adı" yerine meydan okumak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın, bağlantıya gidin ve böylelikle direkt olarak o kullanıcıya meydan okumuş olacaksınız! 

Kullanıcılara yukarıdaki metotları kullanarak meydan okumak için onlarla arkadaş olmanıza gerek yok!