Yeni Oyun oynamak

Yeni Oyun oynamak

Yeni oyuna başlamak için

Ana sayfanızın üst tarafındaki "Yeni Oyun" butonuna tıklayın! 

YA DA ekranın sol tarafında "Oyna" ikonunun üzerinde durun ve sağ tarafta açılan menüde "Oyna" butonuna tıklayın. 

Sonrasında bazı seçenekleri değiştirebileceğiniz bir ekrana geçiş yapacaksınız.

Seçeneklerden memnunsanız hemen yeni oyuna başlamak için "Oyna" butonuna basabilirsiniz! Yoksa Oyna butonunun üzerindeki süre kısmına tıklayarak oyunun süresini değiştirebilirsiniz. 

Sürenin üstüne tıklarsanız karşınıza daha çok seçenek çıkacak. Daha yavaş ya da daha hızlı oyunları tercih edebilirsiniz:

Canlı satranç kısmındaki süreler tarafların oyun boyunca sahip olacağı toplam süreyi gösterir. Günlük Satranç kısmındaki süreler tarafların hamle başına sahip olacağı süreyi gösterir. Farklı süre seçeneklerine dair daha fazla bilgi için şuraya tıklayın. Günlük Satranca dair bilgi edinmek için şuraya tıklayın

Özel Oyun

Özel Oyun oynamak isterseniz daha fazla seçeneği değiştirebilirsiniz. 

  • Vs Rastgele - standart ayar sizi rastgele bir rakiple eşleştirir. Bunu değiştirerek arkadaşlarınızdan birine meydan okuyabilirsiniz. 
  • Puanlı - oyunun puanınızı etkilemesini istemiyorsanız bu seçeneği kapatın. 
  • Puan Aralığı - burada rakibinizin hangi puan aralığında olacağını ayarlayabilirsiniz. Günük Satranç oynuyorsanız bu pencerede daha fazla seçenek görebilirsiniz.
  • Oynayacağım Renk - Renginizi seçin (yalnızca puansız oyunlarda)

Satranç Varyantları - Oyun türü menüsüne tıklayarak (yukarıdaki resimde Standart yazan yer) Satranç960, 3-Şah gibi farklı satranç varyantlarını seçebilirsiniz. Satranç varyantlarına dair daha fazla bilgi için şuraya tıklayınız.

Turnuvalar

Bu butona tıklarsanız katılabileceğiniz açık turnuvaları göreceksiniz. Daha fazla bilgi için.